Pengabdi Setan (Satan’s Slaves) (2017)

PengabdiSetanGizemli bir hastalık nedeniyle üç yıldır yatağa mahkûm olan eski bir şarkıcı dört çocuğu, kocası ve kayınvalidesiyle birlikte bir köy evinde yaşamaktadır. Maddi açıdan iyi durumda olmayan ailenin sıkıntıları her geçen gün artmaktadır. Hasta kadının ölmesiyle birlikte evde rahatsız edici olaylar yaşanmaya başlar.

Endonezya korku sinemasının gururu Joko Anwar’ın son yapımı yine gayet keyifli. Aynı isimli 1982 yapımı filmin uyarlaması olduğu söylense de o filmin Phantasm’ın Endonezya versiyonu olduğu söyleniyor. 1982 yapımı Pengabdi Setan’ı izlemediğim için ne Phantasm’la ne de bu yeni olanla karşılaştıramayacağım.

Filmin genel olarak bir korku filmi meraklısı için oldukça keyifli ve tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Klasik korku filmi kalıpları İslami motiflerle birleştirilmiş ve bir miktar da Japon korku filmi klişeleri katılmış. Japon etkilenimi olmasa daha iyi olurmuş diye düşünüyorum. Ancak yine de korku filmi hayranlarının izlemesi gerektiği bir film olduğunu düşünüyorum. Yönetmenin gelecekteki yapımlarını da takip etmeye devam edeceğim.

https://www.imdb.com/title/tt7076834/

Reklamlar
Bu yazı Film içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s