Maps to the Stars (2014)

MapsToTheStarsHollywood’a gelen genç bir kız… En iyi günlerini geride bırakmış, yeniden çıkış yapabileceği bir rol kapma peşinde olan bir kadın oyuncu… Uyuşturucu problemi yüzünden tedavi görmüş bir çocuk oyuncu… Hollywood’un sahte pırıltılarla kaplı dünyasında, hepsi da birbiriyle ilintilidir aslında.

Hepimizin bildiği üzere 2000’li yıllara girdiğimizden beri Cronenberg sineması da bir değişim geçirdi. Dolayısıyla bu filmi de bu dönem içerisindeki yapımlarla mukayese etmek yerinde olacaktır.

Aslını isterseniz film kötü bir film değil. Julianne Moore, John Cusack, Mia Wasikowska gibi iyi isimler yer alıyor filmde. Merak uyandıran, hafif sürprizli bağlantıları olan, enteresan bir hikâyesi var. Yönetmenlik zaten kusursuz. Ancak yine de bir şeyler eksikmiş hissi uyandırdı bende. Bir önceki Cronenberg filmi Cosmopolis’ten iyi, bana göre 2000 sonrası çektiği filmlerin en iyisi olan Eastern Promises’ten kötü.

Her ne kadar büyük ölçüde bağımsız filmler çekiyor olsa da bir şekilde Hollwywood stüdyo sistemine dahil olmak zorunda kalan yönetmenin bu sisteme ve bu dünyaya getirdiği eleştiri olarak da düşünebiliriz. (Bir diğeri için bkz. David Lynch’in Mulholland Drive’ı)

http://www.imdb.com/title/tt2172584/

Reklamlar
Bu yazı Film içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s